آزمایشگاه مرجع استاندارد در استان خوزستان ایجاد می شود/تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه استاندارد ایران و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی امضا شد

ایجاد همکاری‌های مشترک و تبادل اطلاعات و تجربیات، افزایش توانمندی های علمی و فنی آزمایشگاهی و کارشناسی با هدف ارائه خدمات علمی، فنی، آموزشی، پژوهشی و اجرای پروژه های مشترک از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه بود.

غلامرضا شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این مراسم که در سازمان استاندارد برگزار شد، بر تشکیل گروه پژوهشی در استان خوزستان تاکید کرد و گفت: این استان در بحث شکر، نفت، پتروشیمی و فولاد دارای ظرفیتهای بالفعل و بالقوه و صاحب حق است و ایجاد گروه پژوهشی در آن منطقه می تواند صنایع را به لحاظ کیفی ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه شرکت توسعه نیشکر مجهز به آزمایشگاه ۱۷۰۲۵ است تصریح کرد: این آزمایشگاه در زمینه حلال فعالیت‌های ارزنده ای داشته که سازمان ملی استاندارد ایران می‌تواند از این امکان نیز استفاده کند.

وی اذعان داشت آزمایشگاه صنایع نیشکر خوزستان می‌تواند با همراهی پژوهشگاه استاندارد و تسریع در اجرایی شدن تفاهم نامه مذکور به عنوان آزمایشگاه مرجع استاندارد در استان معرفی شده و فعالیت کند.

در این تفاهم نامه مقرر شد، طرفین در انجام پروژه های پژوهشی و فناوری و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، استفاده از مشاوره متخصصان، ایجاد بستر سخت افزاری و نرم افزاری برای راه اندازی آزمایشگاه ها و بهره برداری از تجهیزات و ارتقای توسعه سطح آزمایشگاهی مورد نیاز در راستای افزایش کیفیت خدمات تخصصی آزمون همکاری کنند.
این تفاهم‌نامه در ۹ ماده تنظیم و به امضای فرزانه انصاری رئیس پژوهشگاه استاندارد و عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی رسید.

آزمایشگاه مرجع استاندارد در استان خوزستان ایجاد می شود/تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه استاندارد ایران و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی امضا شد : شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هشت =

آخرین اخبار