توسعه خوزستان نباید موکول به رفت و آمد دولت‌ها و اشخاص باشد

استاندار خوزستان گفت: باید انتظارات خود را متناسب با محدودیت‌ها تعدیل کنیم و یک برنامه جامع و مدون برای توسعه استان خوزستان طراحی کنیم که دارای اجزای شهرستانی و لحاظ تنوع قومی باشد و به تصویب دولت برسد تا روند توسعه استان خوزستان موکول و منوط به رفت و آمد دولت‌ها و اشخاص نباشد. صادق […]


استاندار خوزستان گفت: باید انتظارات خود را متناسب با محدودیت‌ها تعدیل کنیم و یک برنامه جامع و مدون برای توسعه استان خوزستان طراحی کنیم که دارای اجزای شهرستانی و لحاظ تنوع قومی باشد و به تصویب دولت برسد تا روند توسعه استان خوزستان موکول و منوط به رفت و آمد دولت‌ها و اشخاص نباشد.

صادق خلیلیان در دیدار با جمعی از جوانان و فعالان اجتماعی استان خوزستان که امروز (۲۳ شهریورماه) برگزار شد، اظهار کرد: در جلسات اینچنینی بیشتر سعی می‌کنم شنونده نظرات باشم که هم از مسائل و زوایای پنهان برداشت خوبی داشته باشیم هم اینکه اگر انتصابی بخواهیم انجام دهیم حساب‌شده باشد چرا که در تغییرات اصلا عجله ندارم.
به گزارش ایسنا، وی افزود: اول باید برنامه‌ها به طور دقیق مشخص شود و پس از آن نیروهای مناسب با آن برنامه‌ها منصوب شوند.
استاندار خوزستان بیان کرد: خوزستان به صورت مزمن دچار مشکلاتی شده است که درمان این مشکلات راهکارهای خود را دارد. عقب‌ماندگی که در استان خوزستان پیش آمده است مربوط به دو سه سال اخیر نیست و دست کم در هشت سال اخیر خوزستان آسیب زیادی دید که ناشی از سهل‌انگاری دولت قبل است که چشم امیدشان به برجام و رئیس جمهور آمریکا بود.
وی افزود: جای تعجب دارد که رئیس جمهور یک کشور منتظر این است که رئیس جمهور یک کشور دیگر کاری برای او انجام دهد در حالی که مردم آن کشور آن رئیس جمهور را برای خودشان انتخاب کرده‌اند مردم ما هم رئیس جمهور انتخاب می‌کنند که کارها را سازماندهی کند. اینکه آقای روحاتی پلن بی نداشت و فقط دنبال جلو بردن برجام بود که آن هم به شکست انجامید و چون پلن بی نداشت عملا نتوانست کاری انجام دهد.
خلیلیان تصریح کرد: اشکال کار دولت قبل اعتماد بیش از حد به بیگانه و دوری از اصول و آرمان‌های انقلاب بود. برجام‌های یک، دو و سه به معنی استحاله کامل نظام و از درون تهی شدن آن بود. مقام معظم رهبری کلام امام که فرمودند حفظ نظام اوجب واجبات است را تفسیر کردند و فرمودند که حفظ نظام که مبتنی بر محتوا و اصول باشد اوجب واجبات است نه نظامی که از محتوا خالی شده باشد.
وی گفت: این روشنگری مقام معظم رهبری برای این بود که از معرفی تصویر انحرافی از امام به نسل‌های جدید جلوگیری شود و محتوای حقیقی نظام حفظ شود گرچه که ممکن است در مقاطع مختلف تصمیمات و تاکتیک‌های متفاوت اتخاذ شود اما آن خط اصیل انقلاب همواره مبتنی بر اصول و آرمان‌های آن است.
استاندار خوزستان افزود: باید انتظارات خود را متناسب با محدودیت‌ها تعدیل کنیم و یک برنامه جامع و مدون برای توسعه استان خوزستان طراحی کنیم که دارای اجزای شهرستانی و لحاظ تنوع قومی باشد و به تصویب دولت برسد تا روند توسعه استان خوزستان موکول و منوط به رفت و آمد دولت‌ها و اشخاص نباشد.
وی گفت: برای مردم استان خوزستان قابل قبول نیست که روی گنج نشسته باشند و جوانانش بیکار باشند و این موضوع را رئیس جمهور محترم نیز تصریح کردند.
خلیلیان بیان کرد: از حواشی دوری کنید. من در معرض ارتباط گسترده با مردم هستم و برای من گزینشی عمل کردن برای ارتباط با اقشار مختلف مردم قابل قبول نیست.
وی افزود: شما هم در حال تلاش بی مزد و منت برای استان هستید و ما از پیشنهادات شما استقبال و از تلاش‌های شما قدردانی می‌کنیم.
انتهای پیام