۳۰ کاندیدای ائتلاف اصولگرایان پیشتاز انتخابات مجلس در تهران / احتمالا انتخابات به دور دوم نمی‌رود

نتایج غیر رسمی و اخباری که از شمارش آرا در تهران تاکنون به دست آمده، حکایت از پیشتازی هر سی کاندیدای لیست شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب (لیست وحدت) داشته و فاصله معناداری بین آن‌ها و رقیب، یعنی اصلاح طلبان وجود دارد.
کد خبر : 2909
تاریخ انتشار : شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

نتایج غیر رسمی و اخباری که از شمارش آرا در تهران تاکنون به دست آمده، حکایت از پیشتازی هر سی کاندیدای لیست شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب (لیست وحدت) داشته و فاصله معناداری بین آن‌ها و رقیب، یعنی اصلاح طلبان وجود دارد.

به گزارش «تابناک»؛ شرایط و فاصله به گونه ای ست که به احتمال فراوان، برد قاطعی برای اصولگرایان رقم خواهد زد، به نحوی که احتمالا باعث دستیابی هر سی کاندیدای اصولگرا به کرسی‌های نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی می‌شود و در مجلس آینده نمایندگان تهران از اردوگاه اصولگرایی خواهند بود.

به عنوان مثال آماری که از مجموع آرای یکی از صندوق‌های شعبه اخذ رأی در تهران به دست آمده، نشان می‌دهد از مجموع ۷۰۰ رأی ماخوذه، اصولگرایان توانسته اند بخش قابل توجهی از آرا را از آن خود کنند.

30 کاندیدای ائتلاف اصولگرایان پیشتاز انتخابات مجلس در تهران/ احتمالا انتخابات به دور دوم نمی‌رود

قالیباف ۵۱۰ رای
آقا تهرانی ۴۵۱ رأی
تقی پور ۴۰۵ رأی
میرسلیم ۳۹۲ رأی
ایزدخواه ۳۹۲ رأی
پیرهادی ۳۷۴ رأی
الهیان ۳۹۵ رأی
اکبری ۳۸۱ رأی
تقوی ۳۶۶ رأی
توانگر ۳۴۹ رأی
خاندوزی ۳۴۷ رأی
خضریان ۳۳۹ رأی
نبویان ۳۳۸ رأی
یزدی خواه ۳۳۴ رأی
دهنوی ۳۲۵ رأی
نوباوه ۳۲۰ رأی
روح الامینی ۳۱۴ رأی
نادران ۳۱۳ رأی
رضاخواه ۳۱۰ رأی
رضوانی ۳۱۰ رأی
موسوی ۳۰۷ رأی
رهبر ۳۰۰ رأی
قاسم پور ۳۰۰ رأی
نادری ۳۰۰ رأی
شریفیان ۲۹۸ رأی
لاجوردی ۲۹۶ رأی
رفیعی ۲۹۵ رأی
شاکری ۲۹۴ رأی
عمویی ۲۹۴ رأی
شریعتی نیاسر ۲۹۰ رأی

بر اساس آرای به دست آمده، لیست شورای ائتلاف توانسته اند بخش اعظمی از رأی کسب شده را به خود اختصاص بدهند و البته نکته بااهمیت این است که میزان آرای کسب شده بیانگر این است که شرکت کنندگان در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تهران، عمدتا لیستی رأی داده اند.

پس از سی تن، پیشتاز از شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب، افرادی نظیر وکیلی ۲۰۴ رأی، یامین پور ۷۷ رأی، رسایی ۵۱، جعفری ۳۲ رأی، شهبازی ۲۷ رأی، محجوب ۲۲ رأی، جلودارزاده ۱۷ رأی، کوچک زاده ۱۴ رأی، آقامیری ۱۴ رأی، کواکبیان ۱۳ رأی، اشتری ۹ رأی، بارانی ۷ رأی، زریباف ۶ رأی، کوشکی ۵ رأی، بادامچی ۴ رأی، نجفی ۳ رأی، امین زاده، مافی، مقیمی و اولاد قباد هم یک رأی در صندوق ۷۰۰ رأیی یکی از شعبات اخذ رأی در تهران کسب کرده اند.

میزان آرای کسب شده از سوی لیست وحدت اصولگرایان در این شعبه و برخی شعباتی که صرفا زمزمه‌هایی در خصوص میزان آرا از آن‌ها به گوش می‌رسد، حکایت از برد احتمالی و بی چون و چرای اصولگرایان دارد؛ تا جایی که به احتمال خیلی قوی، ترکیب نمایندگان تهران که در دور دهم مجلس تمامی اصلاح طلب بودند، برای مجلس یازدهم تماما اصولگرا خواهند شد و ۱۰۰ درصد نمایندگان پایتخت تغییر خواهند کرد.

از طرفی فاصله ایجاد شده بین نفرات حاضر در لیست وحدت اصولگرایان با سایر کاندیدا‌ها از جمله نفرات حاضر در سایر لیست‌های انتخاباتی و اصلاح طلبان، بیانگر این است که احتمالا انتخابات به دور دوم کشیده نخواهد شد و هر سی کاندیدای لیست شورای ائتلاف در همین مرحله اول راهی مجلس یازدهم خواهند شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.